Sněžení komplikovalo dopravu na mnoha místech republiky

Silné sněžení celé ráno komplikovalo automobilovou i železniční dopravu. Hlavně na východě a severu republiky napadlo 20 až 30 centimetrů sněhu. Kamiony měly problém vyjet do kopců, stržené větve a stromy zastavily na některých tratích vlaky. Teď už jsou cesty většinou průjezdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči museli v Olomouci ořezávat polámané větve stromů | Zdroj: ČTK

Noční a ranní sněžení komplikovalo provoz na silnicích. Mokrý a těžký sníh tak zaměstnával nejen silničáře, ale i hasiče a energetiky. S komplikacemi se potýkali i cestující na železnici.

V Brně v noci nový sníh úplně zastavil městskou hromadnou dopravu, a odřízl tak některá okrajová sídliště. Úsilím cestářů se pak situace vrátila k normálu.

Popadané stromy a větve komplikovaly i dopravu na železnici. Cestující museli počítat se zpožděním na trati mezi Dobřichovicemi a Prahou - Radotínem, kde byla průjezdná jedna kolej. Problémy byly i mezi Opatovicemi nad Labem a Stéblovou na Pardubicku.

Největší problémy měly kamiony. Uzavřený byl pro ně hlavní tah z Tanvaldu na hranici s Polskem. Silničáři trasu otevřeli po více než sedmi hodinách. Na Náchodsku zase hasiči téměř na deseti místech vyprošťovali uvízlá auta a odklízeli popadané stromy. Kamiony v noci uvízly i na Bruntálsku.

Špatná byla situace i v Jeseníkách. Kamiony uvízly na silnici mezi Rýmařovem a Šumperkem, tradičně je komplikovaný průjezd přes Červenohorské sedlo.


Milan Kopp, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme