Snižování daní, růst mezd nebo posílení bezpečnosti. ODS schválila volební program i kandidátky

Vedení ODS vpodvečer definitivně schválilo program i kandidátky. Na těch se představí 300 lidí, z toho 40 jich dodala Strana soukromníků, se kterou občanští demokraté v letošních volbách spolupracují.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija

První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Hlavními tématy programu Občanské demokratické strany pro podzimní parlamentní volby jsou snižování daní, růst mezd nebo posílení bezpečnosti.

ODS chce také například méně regulací pro živnostníky, říká první místopředsedkyně strany Alexandra Udženija (ODS).

„Odmítáme progresivní daň, odmítáme solidární přirážku, odmítáme šikanu malých a středních podnikatelů. Máme konkrétní návrhy pro všechny zaměstnance a to je, že chceme, aby měli okamžitě zvýšenou čistou mzdu o sedm procent," řekla Udženija.

Za ODS bude kandidovat i řada nestraníků, říká předseda ODS Petr Fiala, který bude volebním lídrem v Jihomoravském kraji.

„Jsou tam lidé nejrůznějších profesí, vzdělání, nejrůznějšího věku. Z hlediska nějakých čísel můžu říct, že nejmladší kandidát má 24 let, nejstarší kandidát má 76 let. Kandidujeme společně se Stranou soukromníků. Ti naši kandidátku doplňují svými 40 kandidáty," dodal Fiala.

Program i kandidátky schválily i některé další strany. Třeba ČSSD slibuje voličům průměrný plat 40 000 korun měsíčně do pěti let nebo progresivní zdanění. TOP 09 chce o osm procent nižší sociální pojištění, podporu podnikání nebo boj proti korupci. Hnutí ANO slibuje snížení daní z příjmu fyzických osob nebo úpravu pravidel pro elektronickou evidenci tržeb.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme