Soud s bývalými policisty byl odročen

Na počátek října dnes Krajský soud v Ostravě odročil proces s bývalými brněnskými policisty, kteří jsou obžalováni z obchodování s drogami. Petr Netík spolu se Stanislavem Mozgou podle státního zástupce nespálili 25 kilogramů zabaveného heroinu. Drogy pak prostřednictvím dalšího policisty byly prodány ostravským dealerům. Hlavním důkazem v této kauze jsou policejní odposlechy telefonátů - o nich dnes před soudem vypovídal znalec z Kriminalistického ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právě kvůli nejasnotem kolem odposlechů vrátil Vrchní soud celý případ k došetření. Znalec z Kriminalistického ústavu Jan Málek, který nahrávky po námitkách Vrchního soudu znovu posuzoval, tvrdí, že na záznamech telefonátů jsou obžalovaní jednoznačně identifikovatelní. Technická kvalita telefonátů, které byly zaznamenány, je podle něj obdobná jako v jiných případech, a identifikace volajících se u většiny hovorů podařila.

Podle původní obžaloby bývalý brněnský vyšetřovatel Petr Netík neoprávněně nařídil spálit zabavený heroin, čímž se měl dopustit zneužití pravomoci veřejného činitele. Měl prý také vědět o tom, že k likvidaci části drog ve skutečnosti nikdy nedošlo. Nyní byl ale jeho skutek překvalifikován, a hrozí mu trest i za pomoc při přípravě prodeje heroinu. Za to by mohl být uvězněn na 10 až 15 let. Petr Netík je zatím jako jediný stíhán na svobodě. Krajský soud dnes ale rozhodl, že ostatní obžalovaní budou moci být propuštěni na kauci z vazby.

Andrea Brtníková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme