Speciální kampaň bude lidi upozorňovat na bezpečné užívání léků

Jak bezpečně užívat léky a vyhnout se jejich nežádoucím účinkům? O tom bude veřejnost celý rok informovat kampaň, kterou zorganizoval Státní ústav pro kontrolu léčiv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky | Foto: Fotobanka stock.xchng

"Kampaň chce upozornit na potřebu zabývat se nežádoucími účinky, hovořit o nich a to tak, aby přestaly být tabu," pospala hlavní záměr kampaně Jana Mladá, vedoucí oddělení farmakovigilance ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové kampani, která propaguje bezpečné užívání léčiv, mluvila na Rádiu Česko Jana Mladá, vedoucí oddělení farmakovigilance ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Mladá zároveň upozorňuje na důležitost příbalových letáků a takzvanou lékovou bdělost: "Známé nežádoucí účinky jsou popsány v příbalovém letáku a vždy před užíváním nějakého léku je potřeba příbalový leták přečíst."

"V případě, že se u pacientů objeví nežádoucí účinky, je potřeba o nich hovořit s lékařem. Hlášení nežádoucích účinků jsou jedinečným zdrojem informací o léku po jeho uvedení do klientské praxe," dodává Mladá.

Pokud se stane, že pocítíme nějaké nežádoucí účinky, okamžitě byste o tom měli informovat svého lékaře. Ten by měl následně informace předat ústavu pro kontrolu léčiv. Oznámení ale může podat i sám pacient, a to přes webovou stránku Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Věra Pfeifferová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme