VIDEO: Jako od Jamese Bonda. Řidič si za jízdy měnil registrační značky, hrozí mu pokuta a zákaz činnosti

Dálniční policisté z Prahy nekontrolují jenom nejvyšší povolenou rychlost v metropoli. V květnu odhalili řidiče, který měl na svém autě jinou registrační značku, než která by na něm měla být. Rozhodli se ho proto zkontrolovat. Při zastavování si ale řidič registrační značky vyměnil. Ve správním řízení mu za to hrozí zákaz činnosti až na jeden rok a pokuta do padesáti tisíc korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté hlídkovali začátkem května v Praze 4. „V křížení ulic 5. května a Sdružení jeden z policistů zaznamenal pomocí lustračního zařízení státní poznávací značku vozidla, která neodpovídala vozu, na kterém byla umístěna,“ popsala policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

Hlídka se proto rozhodla auto zastavit. „Po zastavení si ale povšimli, že vozidlo, které jede za nimi, změnilo přední registrační značku, a to přímo za jízdy, jako to známe ze scén akčních filmů,“ doplnila Soukupová.

Autobus se v Praze srazil s nákladním autem. Dvanáct lidí se lehce zranilo

Číst článek

Jak policisté následně zjistili, řidič měl v autě instalovaný systém, který mu umožnil značky vyměnit. „Obě verze registračních značek byly platné a ani jedna z nich nebyla evidována jakožto odcizená či ztracená,“ poznamenala policejní mluvčí.

Řidič podle policistů uvedl, že si žádného porušení pravidel není vědom. „Řidič, i jakožto provozovatel vozidla byl oznámen příslušnému správnímu orgánu pro podezření z hned několika přestupků, za které mu může hrozit trest zákaz činnosti od šesti do dvanácti měsíců, ale i pokuta do výše až padesát tisíc korun,“ uzavřela Soukupová.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme