U silnice E55 je na severu příliš hlučno

Lidé v obcích u silnice E55 mezi Teplicemi a Lovosicemi nepřípustně zatěžuje dopravní hluk. Takový je závěr auditu, který nechalo vypracovat ředitelství silnic a dálnic. Jaké důsledky z něho společnost vyvodí?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silniční hraniční přechod

Silniční hraniční přechod | Foto: Jan Rosenauer

Hluk překračuje povolené normy v řadě domů ve Velemíně, Bořislavi, Úpořinách nebo v Bystřanech. Podle ředitele chomutovské správy silnic a dálnic Václava Filipa společnost do konce roku připraví upřesňující dokumentaci, "která vytipuje objekty, které jsou zasaženy nadměrným hlukem, navrhne technická opatření pro snížení hlukové zátěže, protihlukové zdi nebo výměna oken." Těch se v obcích u E55 mají dočkat už příští rok.

Podle místotarosty Bystřan Antonína Kamenského by obec uvítala jak protihlukové zdi, tak nová okna v postižených domech. "Bystřany i po dostavbě dálnice leží v pásmu, které bude využívané dopravou i do budoucna, takže tam se jedná o dlouhodobé opatření."

Markéta Kaclová, Tomáš Šácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme