Čeští řidiči čím dál více ujíždějí od dopravních nehod, zmizí téměř od každé šesté

Na českých silnicích roste počet nehod, od nichž viníci ujeli. Od ledna do července letošního roku bylo takových případů 10 110, což je 17,2 procenta všech dopravních nehod. Jde o nejvyšší podíl od vzniku České republiky. Vyplývá to z úterní tiskové zprávy Besipu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Leoš Kučera | Zdroj: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

V letošním roce zemřelo při těchto nehodách osm lidí, loni v období od ledna do července přitom neodjel viník od žádné smrtelné nehody. Zároveň roste i počet zraněných.

„Ujetí od dopravní nehody je jedna nejhorších věcí, které se může řidič dopustit. Kromě toho, že je to v rozporu se zákonem, je takové chování také naprosto nemorální. Včasná pomoc u těžkých zranění rozhoduje o tom, jak vážné následky si oběť nehody odnese, a někdy i o tom, jestli člověk zůstane na živu,“ řekl pověřený vedoucí Besipu Tomáš Neřold.

Řidičům, kteří ujedou od nehody nebo neposkytnou pomoc, hrozí ve správním řízení vedle pokuty a možného zákazu řízení stržení sedmi bodů v bodovém hodnocení.

Za celý loňský rok ujeli viníci od 17 556 nehod, při těchto nehodách bylo usmrceno sedm osob a dalších 693 lidí bylo zraněno. V roce 2017 se v Česku stalo celkem 103 821 nehod, což bylo meziročně o 4957 více. Při nehodách zemřelo celkem 502 lidí. Počet usmrcených byl nejnižší od roku 1961, kdy policie zavedla ucelené statistiky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme