Unii svobody na kandidátce pro karlovarské zastupitelstvo nenajdete

Vlastními chybami se karlovarští unionisté vyřadili z nadcházejících krajských voleb. Dnes se uzavírá registrace kandidátních listin a oni už nemají šanci do boje jakkoliv zasáhnout. V srpnu je totiž totiž krajský úřad odmítl zaregistrovat, protože jejich asistentka kandidátní listiny omylem zanesla do sousední budovy ředitelství dálnic. Ústavní soud soud ale rozhodne teprve příští týden, jestli se krajský soud bude znovu zabývat opožděným podáním kandidátky strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

krajské volby | Foto: Jan Rosenauer

Krajský úřad odmítl stranu zaregistrovat pro pozdní dodání kandidátky. Na úřad proto podali žalobu u Krajského soudu v Plzni. Ten ji ale odmítl, protože karlovarští unionisté chybovali podruhé a na soud se obrátili už den poté, co si rozhodnutí úřadu vyzvedli, přitom mělo nejprve tři dny viset na úřední desce. Postup krajských soudců teď má posoudit Ústavní soud. Podle asistenta Josefa Fialy je v jeho pravomoci zkoumat jen formální stránku věci a ne registraci strany. I tak ale verdikt padne až příští týden a to už bude pro karlovarskou US-DEU pozdě.

Podle tiskové mluvčí krajského řadu v Karlových Varech Kateřiny Telínové už dnes ale vyprší lhůta, do které je možné zaregistrovat stranu dle rozhodnutí soudu. Pro volby do zastupitelstva Karlovarského kraje bylo oficiálně zaregistrováno 13 politických stran, hnutí a jejich koalice. Unie svobody-Demokratická unie mezi nimi není."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Andrea Bocková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme