V České televizi stávka

Nezávislá odborová organizace České televize v Praze vstoupila do stávky. Odboráři tento krok zdůvodnili nerozhodností lidí, kteří jsou podle nich povinni a oprávněni řešit dosavadní vývoj ve vysílání ČT. Po dobu stávky chtějí zaměstnanci televize i dál zajišťovat vysílání ČT ve standardním rozsahu a dle programového schématu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel ČT Jiří Hodač však stávku označil za nelegální. Nejsou totiž pro ni podle něj žádné zákonné důvody a je vyhlášena v rozporu s platnými právními předpisy.

Hodač o situaci v ČT informoval premiéra Miloše Zemana a předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Richarda Falbra. Hodač a Falbr se shodli na potřebě dialogu, ale konstatovali, že „jeho navázání je mimořádně obtížné“. Falbr chce svolat mimořádné zasedání Rady ČMKOS, aby vyjádřila podporu stávce zaměstnanců televize.

Krizí v ČT se budou zabývat i šéfové ODS, ČSSD, lidovců a Unie svobody. Předseda ODS Václav Klaus oznámil, že na schůzce hodlá předložit návrh osmibodového programu k řešení krize. Ministr kultury Pavel Dostál včera při jednání se Zemanem zopakoval, že tomuto řešení by pomohl odchod Hodače.

Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme