V České televizi stávka

Nezávislá odborová organizace České televize v Praze vstoupila do stávky. Odboráři tento krok zdůvodnili nerozhodností lidí, kteří jsou podle nich povinni a oprávněni řešit dosavadní vývoj ve vysílání ČT. Po dobu stávky chtějí zaměstnanci televize i dál zajišťovat vysílání ČT ve standardním rozsahu a dle programového schématu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel ČT Jiří Hodač však stávku označil za nelegální. Nejsou totiž pro ni podle něj žádné zákonné důvody a je vyhlášena v rozporu s platnými právními předpisy.

Hodač o situaci v ČT informoval premiéra Miloše Zemana a předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Richarda Falbra. Hodač a Falbr se shodli na potřebě dialogu, ale konstatovali, že „jeho navázání je mimořádně obtížné“. Falbr chce svolat mimořádné zasedání Rady ČMKOS, aby vyjádřila podporu stávce zaměstnanců televize.

Krizí v ČT se budou zabývat i šéfové ODS, ČSSD, lidovců a Unie svobody. Předseda ODS Václav Klaus oznámil, že na schůzce hodlá předložit návrh osmibodového programu k řešení krize. Ministr kultury Pavel Dostál včera při jednání se Zemanem zopakoval, že tomuto řešení by pomohl odchod Hodače.

Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme