V ČR zřejmě přibude loterií. Na trh vstupuje další společnost

V Česku bude zřejmě už brzy prolomen jeden letitý monopol. V byznysu, jehož sociální dopady jsou v řadě případů ničivé, ale který vynáší miliardové zisky - na poli sázkových her.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herna (ilustrační foto) | Foto: Marián Vojtek

Jak píší dnešní Hospodářské noviny, společnost Sazka přijde o fakticky výsadní postavení, které měla - se svou Sportkou - celá desetiletí v oblasti číselných loterií.

Konkurenční Fortuna podepsala se zahraničním partnerem dohodu, na jejímž základě chce vytvořit vlastní síť sázkových terminálů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oživení českého loterijního trhu. Více předseda představenstva a generální ředitel Fortuny Jiří Bunda a mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

„V současné době máme na stole tři základní loterijní produkty. Jackpotové hry, stírací losy a rychlohry, které se nazývají Keno. Prvním krokem byl podpis smlouvy se společností Intralot, která by nám měla dodat know-how a technologii k provozování zmíněné loterie,“ uvedl v Ozvěnách dne předseda představenstva a generální ředitel Fortuny Jiří Bunda a dodal:

„Fortuna dodává známý brand, znalost ČR a detailového prodeje, nicméně určitě využijeme zahraniční zkušenosti. Právě proto jsme se spojili se společností, která provozuje loterii ve více než padesáti zemích světa.“

Podle Bundy jde jeho společnosti hlavně o to, aby poskytovala jiné a zajímavější loterijní spektrum než hlavní konkurent na českém tru, kterým je Sazka.

„Je třeba nabídnout nové produkty, oslovit nové hráče a vlastně tak vytvářet nový trh. Na českém trhu chceme v loteriích zaujmout zhruba dvacet procent.


Sazka vsadí na tradici

Otázkou zůstává, jak na nastalou situaci zareaguje Sazka. Mluvčí Zdeněk Zikmund tvrdí, že plány konkurence nechávají tuto firmu klidnou:

„Bereme to jako fakt, s kterým jsme počítali a dlouhodobě jsme se na něj připravovali, obzvláště poté, co konkurence začala mluvit o prodeji společnosti a o vstupu na burzu. V ČR neexistuje v loteriích monopol. Licenci může dostat každý, kdo splní určité podmínky,“ řekl Zikmund a dodal:

„V reakci budeme sázet na tradici a sílu značek jako Sportka nebo Šťastných deset, respektive na kompletní portfolio produktů, které poskytujeme a neustále rozvíjíme. Máme v záloze i nové projekty.

Lukáš Vincourek, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme