V Šindelové v noci naměřili skoro -8 stupňů

Do konce léta zbývají ještě čtyři dny, ale na Karlovarsku už začalo mrznout. V meteorologické stanici v Šindelové na Sokolovsku v noci na pondělí zaznamenali mráz, který u země dosahoval bezmála osmi stupňů pod nulou. Zima je přes noc i v Praze. Tamní teplárna už proto zahájila topnou sezónu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obec Šindelová | Foto: OÚ Šindelová

Teploty v Šindelové sleduje pozorovatel Českého hydrometeorologického ústavu v Plzni Rudolf Kovařík, který potvrdil, že teploty skutečně klesly hluboko pod bod mrazu: "Teplota ráno opravdu ráno dosáhla poměrně nízkých teplot. To znamená ve 2 metrech byla -4,6 stupně Celsia a v 5 centimetrech při zemi bylo -7,9."

K poklesu navíc přispělo noční vyjasnění a bezvětří, kdy se vítr zcela uklidnil. Ovšem takto nízké teploty nejsou v Šindelové zas tak velkou výjimkou.

Leží v nadmořské výšce 600 metrů a ranní mrazíky se tam vyskytují prakticky po celý rok, tedy i během nejteplejšího ročního období. "29. července jsme naměřili +35 stupňů Celsia a čtyři dny před tím byla teplota naměřená v 5 centimetrech -3,2, takže ten rozdíl je obrovský," řekl Českému rozhlasu Kovařík.

V Praze, Plzni a Neratovicích začala topná sezóna

Rána jsou už citelně chladná nejen na horách, ale i v hlavním městě. Mnoho lidí proto do práce dorazilo se zarudlým nosem. Pondělkem ale začala v Praze topná sezóna. Týká se to domácností připojených na rozvodnou síť společnosti Pražská teplárenská.

"Dodávka tepelné energie se zahájí, když průměrná denní teplota poklesne pod +13 stupňů Celsia, a to ve dvou dnech po sobě následujících. Tato situace již nastala. Teplo dodáváme do oblasti Nových Butovic, Barrandova, Petrovic, Komořan a na sídliště Rohožník," uvedl mluvčí firmy Miloš Hodač.

Dceřiná společnost Pražské teplárenské, Teplo Neratovice, od pondělí dodává teplo i do neratovických bytů. Topnou sezónu zahájila taká Plzeňská teplárenská. Jak bude v dalších dnech, se dozvíte z naší stránky Počasí.

Jiří Brechličuk , Tomáš Drahoňovský, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme