V Šindelové v noci naměřili skoro -8 stupňů

Do konce léta zbývají ještě čtyři dny, ale na Karlovarsku už začalo mrznout. V meteorologické stanici v Šindelové na Sokolovsku v noci na pondělí zaznamenali mráz, který u země dosahoval bezmála osmi stupňů pod nulou. Zima je přes noc i v Praze. Tamní teplárna už proto zahájila topnou sezónu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obec Šindelová

Obec Šindelová | Foto: OÚ Šindelová

Teploty v Šindelové sleduje pozorovatel Českého hydrometeorologického ústavu v Plzni Rudolf Kovařík, který potvrdil, že teploty skutečně klesly hluboko pod bod mrazu: "Teplota ráno opravdu ráno dosáhla poměrně nízkých teplot. To znamená ve 2 metrech byla -4,6 stupně Celsia a v 5 centimetrech při zemi bylo -7,9."

K poklesu navíc přispělo noční vyjasnění a bezvětří, kdy se vítr zcela uklidnil. Ovšem takto nízké teploty nejsou v Šindelové zas tak velkou výjimkou.

Leží v nadmořské výšce 600 metrů a ranní mrazíky se tam vyskytují prakticky po celý rok, tedy i během nejteplejšího ročního období. "29. července jsme naměřili +35 stupňů Celsia a čtyři dny před tím byla teplota naměřená v 5 centimetrech -3,2, takže ten rozdíl je obrovský," řekl Českému rozhlasu Kovařík.

V Praze, Plzni a Neratovicích začala topná sezóna

Rána jsou už citelně chladná nejen na horách, ale i v hlavním městě. Mnoho lidí proto do práce dorazilo se zarudlým nosem. Pondělkem ale začala v Praze topná sezóna. Týká se to domácností připojených na rozvodnou síť společnosti Pražská teplárenská.

"Dodávka tepelné energie se zahájí, když průměrná denní teplota poklesne pod +13 stupňů Celsia, a to ve dvou dnech po sobě následujících. Tato situace již nastala. Teplo dodáváme do oblasti Nových Butovic, Barrandova, Petrovic, Komořan a na sídliště Rohožník," uvedl mluvčí firmy Miloš Hodač.

Dceřiná společnost Pražské teplárenské, Teplo Neratovice, od pondělí dodává teplo i do neratovických bytů. Topnou sezónu zahájila taká Plzeňská teplárenská. Jak bude v dalších dnech, se dozvíte z naší stránky Počasí.

Jiří Brechličuk , Tomáš Drahoňovský, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme