Vánoce budou zřejmě bez sněhu

Podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude i další měsíc teplotně nadprůměrný. Do konce roku budou teploty stále překračovat hranici 4 stupňů Celsia. To by mohlo znamenat, že jinde než na horách sníh neuvidíme. Úspěšnost dlouhodobých předpovědí je asi 65 procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve druhé dekádě prosince (11.12. - 20.12.) by mělo být oblačno, občas zataženo se srážkami, na horách v druhé polovině dekády sněhovými. Nejnižší noční teploty 6-0°C nejvyšší odpolední teploty 5-11°C, v druhé polovině dekády noční teploty 4 až -2°C, nejvyšší odpolední teploty 2 - 8°C.

21.12. - 31.12. předpokládají meteorologové počasí oblačné, občas se srážkami. Teploty značně kolísavé. Nejnižší noční v prvé polovině dekády 5 až -1°C, nejvyšší odpolední teploty 4-10°C, ve druhé polovině dekády noční teploty 1 až -5°C, nejvyšší denní teploty 0-6°C.

Na začátku nového roku prý bude oblačno až zataženo, občas se srážkami. Nejnižší noční teploty -2 až -8°C, nejvyšší odpolední teploty -3 až 3°C.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme