Vláda jedná o podpoře bydlení

Dostupnější bydlení by měl přinést zákon o obecně prospěšných bytových družstvech. Jeho návrh dnes projednává vláda. Výstavbu bytů těmito družstvy by měl částečně dotovat stát, nájemníci je ale nebudou moci získat do svého vlastnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ředitelky odboru koncepce bytové politiky ministerstva pro místní rozvoj Daniely Grabmüllerové se tato společenství budou lišit od současných bytových družstev. Jejich hospodaření má být průhlednější a lépe kontrolovatelné. Obecně prospěšná bytová družstva navíc nebudou smět podnikat, pouze stavět a spravovat domy ve prospěch svých členů. Na druhou stranu ale získají státní podporu pro výstavbu bytů.

Jak Daniela Grabmüllerová řekla Radiožurnálu, počítá se s tím, že členové družstva by si část prostředků sami naspořili a na další by si vzali úvěr. Část prostředků by pak měl jako nevratnou dotaci vložit Státní fond rozvoje bydlení.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme