Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane. Havlíčkovi, který ho nahradil, bude dělat náměstka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působit na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mf Dnes to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík ve čtvrtek skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Kremlík | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V pátek Kremlíka nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Prezident Zeman odvolal Kremlíka z funkce. Řízením ministerstva dopravy pověřil Havlíčka

Číst článek

„Ano, dohodli jsme se, že tam zůstane v pozici náměstka. Bude panu Havlíčkovi pomáhat v některých věcech, například majetkových,“ řekl listu Babiš.

Podle informací Mf Dnes půjde o pozici takzvaného politického náměstka, která byla na ministerstvu dosud neobsazená. Političtí náměstci spadají pod zákoník práce a nemají takovou ochranu jako odborní náměstci.

Babiš se v pondělí rozhodl vyměnit Kremlíka kvůli IT zakázce za 401 milionů korun, která byla podle opozice i premiéra předražená, a navíc na ni nebyla vypsána veřejná soutěž. Havlíček ve čtvrtek potvrdil, že zakázka bude zrušena.

Kremlík podle Babiše projekt informačního systému na elektronické dálniční známky manažersky nezvládl. Už v úterý uvedl, že je končící ministr nicméně velice dobrý právník, mohl by proto zůstat v resortu a zabývat se některými konkrétními projekty.

Prvního náměstka ministra dopravy Tomáše Čočka a ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyňka Hořelicu kvůli tendru na IT systém dálničních známek přitom předseda vlády vyzval kvůli sporné zakázce k odstoupení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme