Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane. Havlíčkovi, který ho nahradil, bude dělat náměstka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působit na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mf Dnes to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík ve čtvrtek skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Kremlík

Vladimír Kremlík | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V pátek Kremlíka nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Prezident Zeman odvolal Kremlíka z funkce. Řízením ministerstva dopravy pověřil Havlíčka

Číst článek

„Ano, dohodli jsme se, že tam zůstane v pozici náměstka. Bude panu Havlíčkovi pomáhat v některých věcech, například majetkových,“ řekl listu Babiš.

Podle informací Mf Dnes půjde o pozici takzvaného politického náměstka, která byla na ministerstvu dosud neobsazená. Političtí náměstci spadají pod zákoník práce a nemají takovou ochranu jako odborní náměstci.

Babiš se v pondělí rozhodl vyměnit Kremlíka kvůli IT zakázce za 401 milionů korun, která byla podle opozice i premiéra předražená, a navíc na ni nebyla vypsána veřejná soutěž. Havlíček ve čtvrtek potvrdil, že zakázka bude zrušena.

Kremlík podle Babiše projekt informačního systému na elektronické dálniční známky manažersky nezvládl. Už v úterý uvedl, že je končící ministr nicméně velice dobrý právník, mohl by proto zůstat v resortu a zabývat se některými konkrétními projekty.

Prvního náměstka ministra dopravy Tomáše Čočka a ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyňka Hořelicu kvůli tendru na IT systém dálničních známek přitom předseda vlády vyzval kvůli sporné zakázce k odstoupení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme