Volební kampaň ČSSD povede Jan Birke. Ztráty ANO v předvolebních průzkumech se neobává

Předsednictvo ČSSD potvrdilo poslance Jana Birkeho ve funkci volebního manažera. Jeho hlavním cílem bude do sněmovních voleb stáhnout náskok hnutí ANO. Na post ho v pátek ráno navrhl užšímu vedení sociální demokracie předseda strany Bohuslav Sobotka. Nominaci odpoledne také jednohlasně podpořilo předsednictvo strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna, jednání | Foto: Martin Svozílek

Birke už před jednáním řekl, že se neobává ztráty, kterou má ČSSD na ANO v předvolebních průzkumech. Funkci starosty kvůli nové roli nechce opustit a plánuje i dál usilovat o místo ve vedení strany.

„Já si toho vážím, můj plán je do toho jít čelem a volby vyhrát,“ řekl Birke ve sněmovně novinářům. Už nyní pracuje na sestavení svého týmu. „Bude velmi profesionální. Já se obklopím schopnějšími lidmi, než jsem já, což není problém, to je skoro každý,“ žertoval.

Birke počítá s tím, že hned opustí pozici odborného mluvčího strany pro dopravu a možná také už nebude předsedou výboru v Královéhradeckém kraji.

„Nicméně starostou Náchoda chci zůstat, to je moje srdce a město, které miluji. Udělám vše pro to, abych úspěchy, které mám v Náchodě, přenesl na celorepublikovou úroveň,“ řekl. Nadále počítá i s kandidaturou na místopředsedu ČSSD.

Prosincový volební model STEM přisoudil prvnímu ANO 29,7 procenta hlasů, druhá ČSSD posílila na 16,3 procenta. Podle Medianu by ANO zvítězilo ve volbách se ziskem 27 procent hlasů a ČSSD by podpořilo 18 procent lidí. "Je to výzva, jsem vítězný typ," řekl Birke. Svou představu o kampani zatím nechtěl konkretizovat, počítá ale i se zapojením sociálních sítí.

ČTK, Mikuláš Klang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme