Vratěnín-Drosendorf od poledne blokován

Ani deštivé počasí neodradilo rakouské protitemelínské aktivisty od zablokování čtyř silničních česko-rakouských přechodů na jižní Moravě. Poslední z nich, Vratěnín-Drosendorf, překvapivě uzavřeli až po poledni. Neprůjezdné jsou i přechody Hevlín-Laa an der Thaya, Hnanice-Mitterelzbach a Hatě-Kleinhaugsdorf. Na hranici s Rakouskem tak aktivisté celkem blokují už 11 přechodů, jen tři jsou podle policie průjezdné.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blokády jihomoravských přechodů jsou ale klidnější než protestní akce na jihočeských hranicích. Například na rakouské celnici jednoho z největších hraničních přejezdů na jižní Moravě Hatě-Kleinhaugsdorf se dnes sešlo jen osm aktivistů. Odbavovací prostor zablokovali autem a vyvěsili tam několik transparentů kritizujících českou vládu a Temelín.

Rakouští odpůrci atomu zablokovali nejprve osm jihočeských česko-rakouských přechodů a v pátek zatarasili také první přechod na jižní Moravě - Vratěnín-Drosendorf. Blokádu na něm ale přerušili a přechod obsadili až po poledni. Ještě před tím zablokovali další tři jihomoravské přechody.

Na česko-rakouské hranici tak zůstávají průjezdné jen tři přechody: Mikulov-Drassenhofen, Valtice-Schrattenberg a Poštorná- Reinthal. Aktivisté je chtějí obsadit až zítra ráno a blokádu celé jižní hranice ČR hodlají ukončit v pondělí večer, dodala Bartoníková.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme