Vratěnín-Drosendorf od poledne blokován

Ani deštivé počasí neodradilo rakouské protitemelínské aktivisty od zablokování čtyř silničních česko-rakouských přechodů na jižní Moravě. Poslední z nich, Vratěnín-Drosendorf, překvapivě uzavřeli až po poledni. Neprůjezdné jsou i přechody Hevlín-Laa an der Thaya, Hnanice-Mitterelzbach a Hatě-Kleinhaugsdorf. Na hranici s Rakouskem tak aktivisté celkem blokují už 11 přechodů, jen tři jsou podle policie průjezdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blokády jihomoravských přechodů jsou ale klidnější než protestní akce na jihočeských hranicích. Například na rakouské celnici jednoho z největších hraničních přejezdů na jižní Moravě Hatě-Kleinhaugsdorf se dnes sešlo jen osm aktivistů. Odbavovací prostor zablokovali autem a vyvěsili tam několik transparentů kritizujících českou vládu a Temelín.

Rakouští odpůrci atomu zablokovali nejprve osm jihočeských česko-rakouských přechodů a v pátek zatarasili také první přechod na jižní Moravě - Vratěnín-Drosendorf. Blokádu na něm ale přerušili a přechod obsadili až po poledni. Ještě před tím zablokovali další tři jihomoravské přechody.

Na česko-rakouské hranici tak zůstávají průjezdné jen tři přechody: Mikulov-Drassenhofen, Valtice-Schrattenberg a Poštorná- Reinthal. Aktivisté je chtějí obsadit až zítra ráno a blokádu celé jižní hranice ČR hodlají ukončit v pondělí večer, dodala Bartoníková.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme