Výběr nového šéfa Archivu bezpečnostních složek pokračuje

Druhým kolem dnes pokračuje výběr nového šéfa Archivu bezpečnostních složek. Komise by teď už nicméně měla dát doporučení, kdo by se měl stát vítězným kandidátem. Poslední slovo potom bude mít ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Archiv bezpečnostních složek | Foto: Press kit

Šest kandidátů se přihlásilo do výběrového řízení na nového šéfa Archivu bezpečnostních složek. Mezi nimi je i jeho bývalý ředitel Ladislav Bukovszký. Všichni už prošli prvním kolem výběru, ve kterém se posuzovala hlavně formální stránka přihlášek.

Kandidáty teď čeká ústní pohovor před výběrovou komisí. Ta potom ze šestice vybere tři kandidáty, které doporučí řediteli Ústavu pro studium totalitních režimů. Ten z nich potom vybere definitivního vítěze. Nový ředitel by se potom měl funkce ujmout od 1. ledna příštího roku.

Archivu chybí šéf od června. Ladislava Bukovszkého odvolal přechodný ředitel ústavu Zdeněk Hazdra kvůli tomu, že archiv zveřejnil citlivé dokumenty na internetu.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme