Výběr z médií: bezpříznakoví s koronavirem, podvod s poukazy na nákupy a inspekce u Českých drah

V českých novinách se ve čtvrtek dočtete, že stát nesleduje počty bezpříznakových pacientů s koronavirem, píše Deník N. Mf Dnes pak varuje před podvodníky nabízející na internetu falešné poukazy na nákupy. A inspekce práce se zaměřila na České dráhy, informují Lidové noviny. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Deník N

Stát nesleduje počty lidí, u kterých probíhá nákaza koronavirem úplně bez příznaků. Dočtete se o tom ve čtvrtečním Deníku N. Ten získal čísla z některých krajů, která data o bezpříznakových nakažených evidují.

Ve středu přibylo v Česku 292 nových případů covidu-19. Nakažených je nejvíc od začátku epidemie

Číst článek

Například ve Středočeském kraji vedou o každém nakaženém podrobné záznamy včetně příznaků. Bez těch bylo přibližně 18 procent ze všech pozitivně testovaných. Bezpříznakové případy analyzovala v červnu i plzeňská hygiena. Zaznamenala jich třetinu. Většina krajských hygien ale tvrdí, že na takovou práci nemají dostatek zaměstnanců.

Mf Dnes

Podvodníci nabízejí na internetu falešné poukazy na nákup v obchodech. Cílí především na seniory. Ti se ale levnějšího nákupu nedočkají, místo toho z nich podvodníci vylákají stovky korun za drahé SMS. Před novým trikem varuje Mf Dnes.

Lidové noviny

Inspekce práce se zaměřila na strojvůdce. Podle zjištění Lidových novin kvůli sérii deseti nehod na českých železnicích nyní provádí šetření u Českých drah. Zajímají ji hlavně pracovní podmínky strojvůdců.

Právo

Obcím stále chybí návod, jak nově třídit odpad. Píše to čtvrteční Právo. Ministerstvo životního prostředí ho začne tvořit, až novelu zákona o odpadech schválí Parlament. Ten se má k legislativě vrátit na podzim. Novela by přitom měla začít platit od ledna příštího roku.

Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme