šmejdi

|Barbora Kladivová |Zprávy z domova

Firma Bio Natural Medical prodávající seniorům údajně zázračné zboží zřejmě skončila

Společnost Bio Natural Medical (BNM), která prodávala na předváděcích akcích ve svém sídle v pražských Holešovicích seniorům údajně ozdravující produkty za desítky tisíc korun, už zřejmě nefunguje. Zrušila všechny akce, neplatí nájem a nekomunikuje. Firmu několikrát v minulosti pokutovala Česká obchodní inspekce i Živnostenský úřad.

|Barbora Kladivová |Zprávy z domova

'Šmejdi' prodávající údajně zázračné zdravotní pomůcky se odvolali, seniorům zatím peníze nevrátí

Desítky seniorů stále čekají, jestli dostanou zpět peníze za údajně léčivé pomůcky od firmy Bio Natural Medical. Lidé si u společnosti nakoupili zboží za desítky tisíc korun. Když ale chtěli odstoupit od smlouvy, firma jim nevyhověla. Seniorům dal za pravdu už letos na jaře Obvodní soud pro Prahu 7. Společnost se ale odvolala. Spor tak míří k pražskému městskému soudu.

|Barbora Kladivová |Zprávy z domova

Firma Beauty Line slibuje výhry, které nevyplácí. Prověřuje ji inspekce i hygiena

Výhru až 300 tisíc korun za několik přípravků z nabídky slibuje lidem společnost Beauty Line s.r.o. Výhru ale nikdo nikdy nezískal. Problémy mají s touto firmou zákazníci už několik let, společnost opakovaně mění své názvy a je těžké se s ní spojit. Už v minulosti ji pokutovala Česká obchodní inspekce. Teď ji prověřuje i Státní zemědělská a potravinářská inspekce a pražská hygiena. Firma totiž prodává údajně zázračné pilulky na hubnutí a krémy na vrásky. V minulosti nabízela třeba i jahodníky.

|Andrea Čánová, Ondřej Vaňura |Zprávy z domova

'Šmejdi' loví důchodce i na zahrádkářských výstavách, na agresivní prodejce se zaměří ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) začne kontrolovat takzvané šmejdy na zahrádkářských výstavách. Reaguje tak na zjištění Českého rozhlasu. Po odvysílání příběhu seniorky, které se prodejci snažili vnutit masážní přístroj na ostravské Černé louce, se ozval posluchač z východních Čech s úplně stejným případem. Jeho příbuzní se stali oběťmi nekalých obchodních praktik také na zahrádkářské výstavě.