Výběr z médií: ‚šmejdi‘ na realitním trhu, přístroj na diagnostiku očí i rekordní úroda chmele

V českém tisku se v pondělí dočtete, že na internetu se objevil nový typ podvodníků, kteří slibují pronájem bytu. Po zájemci vyžadují zálohu za údajnou rezervaci. Jakmile ji dostanou, přestanou komunikovat, píše deník Právo. Čeští technici podle Mf Dnes vynalezli přístroj, který dokáže diagnostikovat různá onemocnění z očí – Aireen. Zatím bude pomáhat hlavně diabetologům a praktikům. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku se letos urodilo rekordní množství chmele. Informuje o tom týdeník Hrot (ilustrační foto) | Foto: Lucie Valášková

Regionální Deník

Povinné očkování má v Česku 96 procent dětí. I přesto se občas vyskytnou lokální epidemie nějaké nemoci. S tématem přichází pondělní vydání regionálního Deníku. V posledních letech to byly například spalničky v Ústeckém a Moravskoslezském kraji a v Praze. Tam se v jedné z lesních školek objevil i černý kašel.

Zvýšit počet naočkovaných dětí a přesvědčit váhavé rodiče o smyslu povinných vakcín by mohla kampaň za očkování na covid-19 nebo vyšší pokuty od hygieniků.

Očkování proti koronaviru už má v Česku na 150 dětí mladších 12 let. Vakcína přitom zatím není schválená

Číst článek

Hrot

V Česku se letos urodilo rekordní množství chmele. Informuje o tom týdeník Hrot. Díky příznivému počasí měli jeho pěstitelé nejlepší sklizeň za posledních dvacet let. Sklidili přes osm tisíc tun chmele. Kromě velikosti úrody si chmelaři pochvalují i jeho kvalitu. Letošní chmel má víc takzvaných alfakyselin, které dodávají pivu hořkost, a nadprůměrné množství i dalších aromatických látek.

Mf Dnes

Čeští technici vynalezli přístroj, který dokáže diagnostikovat různá onemocnění z očí – Aireen. Zatím bude pomáhat hlavně diabetologům a praktikům, píše Mf Dnes. Bezpečně odhalí diabetickou retinopatii, tedy poškození očních cév. V budoucnu by mohl zvládnout předpovědět i rakovinu nebo mozkovou mrtvici.

Nepodepsala, stejně musí platit pokutu. Energetičtí ‚šmejdi‘ měli okopírovat podpis seniorky přes sklo

Číst článek

Lidové noviny

Češi dlouhodobě přetápějí svoje domácnosti. Většina z nich má doma až 25 stupňů Celsia, ideální teplota je přitom kolem dvaceti. Tématu se věnují Lidové noviny. Nižší teplota přitom podle ředitelky ekologického institutu Veronica prospívá zdraví, je šetrnější k životnímu prostředí a zároveň i ušetří peníze.

Právo

Na internetu se objevil nový typ podvodníků, kteří se pohybují na realitním trhu. Vystupují pod falešnou identitou a slibují pronájem bytů. Po zájemci vyžadují zálohu za údajnou rezervaci. Jakmile ji dostanou, přestanou komunikovat. Všímá si toho pondělní vydání deníku Právo. Poškození podle něj přicházejí o desítky tisíc korun.

Kristina Kouklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme