Výběr z médií: peníze pro externí advokáty, česká cesta přes Bajkal i sdílená kola v Mladé Boleslavi

Ve středečních novinách se dočtete, že magistráty krajských měst si mnohdy platí externí advokáty. Píše o tom deník E15. Čeští příznivci vojenské historie zdolali zamrzlé jezero Bajkal, popisují Lidové noviny. A o půjčování sdílených kol je v Mladé Boleslavi podle deníku Právo velký zájem. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze, finance (ilustrační foto)

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

E15

Magistráty krajských měst mají vlastní právníky, při řešení složitých kauz nebo velkých zakázek si ale najímají externí advokáty za stovky tisíc korun. Deník E15 zjistil, že s výdaji na externí advokátní kanceláře výrazně vyčnívá Praha. Loni za právní služby utratila 120 milionů korun. Praha podobně jako jiná města nejčastěji využívá advokáty při právním zastoupení v různých soudních sporech. Právníky si najímalo hlavní město ale i na poradenství, například k problematice městského mobiliáře. Desítky milionů utratil navíc pražský dopravní podnik.

Mf Dnes

V Havlíčkově Brodě začala stavba jihovýchodního obchvatu. Mf Dnes píše, že do terénu vyjely první stroje a dřevaři už pokáceli některé stromy. Práce začínají i přesto, že stavba ještě není dořešená po úřední stránce. Chybí třeba pravomocná stavební povolení. Ředitelství silnic a dálnic zatím nevyřešilo spory s farmářem Miroslavem Hrtúsem.

Posilme práva majitelů bytů na obranu proti negativním vlivům Airbnb, žádá zastupitel Portlík

Číst článek

Deník

Policisté z Liberce a Jablonce byli společně darovat krev, všímá si toho Deník. Na lehátkách krajské nemocnice v Liberci jich včera skončilo hned třináct. Podle primářky transfuzního oddělení Renaty Procházkové podobné akce pomáhají přilákat dobrovolné dárce a udržet tak jejich počet stabilní.

Lidové noviny

Čeští příznivci vojenské historie zdolali zamrzlé jezero Bajkal, aby přispěli k urovnání sporů s Ruskem o společné dějinné kapitoly. Pochod čtyřicetičlenné skupiny popisují Lidové noviny. Češi se na zamrzlou hladinu vydali sto let poté, co přes Bajkal prchali ruští bělogvardějci vedení generálem z československých legií Sergejem Vojcechovským.

Hospodářské noviny

Česko přitahuje zahraniční maloobchodní značky. Hospodářské noviny píší, že loni na český trh vstoupilo 22 značek z ciziny. Jde tak o největší číslo v regionu střední a východní Evropy. Podle údajů poradenské firmy Cushman & Wakefield si většina zahraničních nováčků pro své pobočky vybrala Prahu.

Právo

O půjčování sdílených kol je v Mladé Boleslavi velký zájem. Podle deníku Právo proto radnice shání provozovatele služby na další rok. Provoz sdílení kol by se měl prodlužovat a rozšířit i na okolí města. Kola by si mohli cyklisté půjčovat i v sousedních Kosmonosech a nedalekém Řepově.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme