Za žert s podezřelou zásilkou hrozí ženě dvouleté vězení

Policie dopadla ženu z Brna, která poslala dopis s nápisem: "Stop antrax!". Osmatřicetileté ženě, která si v pátek chtěla "vystřelit" ze svého přítele, hrozí až dva roky vězení. Jak potvrdil policejní mluvčí Mojmír Popp, žena vložila do obálky reklamní letáky, napsala na ní anglicky adresu a nápis a 44letému muži ji vhodila do schránky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poštovní schránky | Foto: Jan Rosenauer

V Brně jde o první objasněný případ související s podezřelými zásilkami. Ženu se podařilo dopadnout krátce po zajištění zásilky. Obviněna byla z poškozování cizích práv a je stíhána na svobodě.

Dalšího autora anonymních výhružek odhalili policisté v Jablonci nad Nisou. Je jím 24letý muž z Litoměřic s přechodným bydlištěm v Jablonci. Jak Českému rozhlasu přiblížil vedoucí kanceláře ředitele Okresního ředitelství Policie Luděk Mastník, bylo muži prokázáno, že 21. října na linku 158 oznámil uložení bomby v pekárně Jablonci nad Nisou v ulici Vysoká a uložení antraxu ve stejném objektu. "Výbušniny ani antrax nebyl zjištěn," dodal Mastník. Muž také podle něj ohlásil na operační středisko hasičské záchranné služby uložení dvou bomb na ortopedickém oddělení jablonecké nemocnice. Ani v tomto případě policisté výbušninu nenalezli. Okresní úřad muže stíhá pro šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí trest odnětí svobody na jeden až pět let.

Naděžda Hávová, Zdenka Schovánková, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme