Znovu letáky vyzývající k opuštění Sudet

Na Chebsku a Chomutovsku se objevil leták, jehož anonymní autor vyzývá obyvatele k opuštění Sudet. Tiskovina byla nalezena v poštovní schránce jedné z tamních základních škol. Text letáku kombinující historická fakta, polopravdy a lži byl napsán v českém jazyce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

E. Beneš podepisuje dekret | Foto: Archiv ČRo

Podle tiskové mluvčí chebské policie Stanislavy Dlhopolčekové se případem zabývají kriminalisté. "V letáku podepsaném Heimatfront se uvádí, že obyvatelé Sudet jsou momentálními držiteli sudetoněmeckých nemovitostí. Chebská policie šetří tento případ pro podezření ze spáchání trestného činu podněcování k nenávisti vůči určité skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod."

Leták, který vyzývá obyvatele Chebska k opuštění Sudet, se objevil i na Chomutovsku. Anonymní leták se objevil i v poště kadaňské zvláštní školy. V letáku, jehož název znamená česky "domovská fronta" je napsán dokonalou češtinou a a vyhrožuje dále, že v případě, že nemovitosti opuštěné při odsunu Němců už neexistují, budou jejich dědicové požadovat plné odškodnění.

Podle informací tiskové mluvčí okresního ředitelství české policie v Chomutově Marie Pifkové, policii zatím nikdo neohlásil, že by leták s podobným textem obdržel. Ani představitelé kadaňské zvláštní školy, kteří leták předali médiím. Podle místních politiků, kteří si ale nepřáli být jmenováni, může jít o poliickou provokaci, která má před volbami povzbudit nacionalistické cítění.

Markéta Kaclová, Jarmila Kubíková, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme