Britští zpravodajci tajně jednali s Tálibánem. Chtějí záruku, že Afghánistán nebude základnou teroristů

Britští zpravodajští důstojníci vedli v Kábulu tajné rozhovory s radikálním hnutím Tálibán. Chtěli se ujistit, že se Afghánistán nestane základnou pro teroristické útoky na Západě. Informaci zveřejnil jako první deník Telegraph. Schůzky zástupců tajné služby SIS – známé také jako MI6 – se odehrávaly během posledních čtrnácti dní, zároveň s evakuací britských občanů a místních lidí ze země.

Od stálého zpravodaje Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tálibánci hlídkují u kábulského letiště

Tálibánci hlídkují u kábulského letiště | Zdroj: Reuters

Podle deníku Telegraph se britští operativci sešli se zástupci Tálibánu v Kábulu i katarském Dauhá, kde je sídlo politické kanceláře hnutí.

Tálibán pomohl eskortovat z Kábulu Američany, uvedla CNN. Provedli je tajným vchodem na letiště

Číst článek

Tam jednal i předseda parlamentního výboru pro zpravodajské informace Simon Gass.

Samotný šéf britské tajné služby MI6 Richard Moore se na konci minulého týdne sešel se špičkami pákistánské armády.

Zpravodajci se obávají, že Tálibán umožní, aby se Afghánistán znovu stal základnou teroristů plánujících útoky proti Západu. Tak jako tomu bylo v případě Usámy bin Ládina před 20 lety.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme