Afghánský pilot zastřelil osm svých zahraničních kolegů

Mrtvé i raněné si vyžádala střelba na letišti v hlavním městě Afghánistánu Kábulu. Šarvátka mezi zahraničními vojáky a důstojníkem afghánského letectva vyvrcholila krátkou přestřelkou, která skončila smrtí Afghánce, osmi zahraničních vojáků a jednoho civilisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci afghánské armády přijíždějí na vojenské letiště v Kábulu | Zdroj: Reuters

Incident se stal v komplexu Afghánských vzdušných sil u kábulského letiště. Není jasné, proč došlo k hádce, která fatálnímu střetu předcházela. Brzy po něm hlásili svědci z místa silnou přítomnost vojáků.

Ke krveprolití se přihlásili povstalci z hnutí Taliban, úřady ale žádné aktivity radikálů v oblasti nezaznamenaly. Příslušníci afghánských ozbrojených sil se intenzivně připravují na převzetí kontroly nad neklidnou zemí, které začne v červenci a trvat má do úplného odchodu zahraničních vojsk v roce 2014.

S rostoucí poptávkou po nových rekrutech ze strany afghánské armády i policie roste i riziko pronikání radikálních bojovníků do ozbrojených složek. Jejich příslušníci při různých incidentech zavraždili dohromady kolem dvacítky aliančních vojáků.

Igor Maňour, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme