Američané šetří záhadný incident na základně v Baghramu

Na největší americké vojenské základně Baghram v Afghánistánu, asi hodinu cesty od hlavního města Kábulu, došlo k záhadnému tragickému incidentu. Jak uvádí tamní spolupracovnice Radiožurnálu Petra Procházková, byl tam zřejmě zastřelen Afghánec, jehož tělo ale za nevyjasněných okolností zmizelo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci | Foto: USMC
Přehrát

00:00 / 00:00

P. Procházková o incidentu v Baghramu

Americký voják ve tři hodiny ráno zastřelil Afghánce, který se údajně snažil přiblížit k základně. Američané rovněž uvádějí, že tento muž byl ozbrojen. Problém je, že údajný útočník se připlížil k vojenskému ležení minovým polem - proto americká ochranka nemohla v noci tělo odklidit. Když se ráno pátrací skupina vydala na místo, žádnou mrtvolu nenašla.

Afghánská strana oficiálně incident nekomentuje, ale obyvatelé Baghramu tvrzení Američanů zpochybňují. Domnívají se, že šlo o prostého občana, který v noci zabloudil. Kdo však tělo odklidil z minového pole, to zůstává záhadou. Pokud se ovšem americký voják nespletl a nestřílel ze spánku.

Marika Táborská, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme