Americká vláda hrozí postihem za únik informací serveru WikiLeaks

Washington žehlí diplomatický trapas: na veřejnost se dostávají stále nové informace z utajované americké diplomatické pošty, kterou postupně zveřejňuje server WikiLeaks. Současně americká vláda zjišťuje možnost právního postihu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice. Ilustrační foto.

Klávesnice. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Spojené státy odsuzují nelegální zveřejnění utajovaných informací, prohlašuje ministryně zahraničí Hillary Clintonová:

Přehrát

00:00 / 00:00

Zveřejňování americké diplomatické pošty sleduje i washingtonský zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka

“Není to jen útok na americké zahraničně-politické zájmy, ale je to útok na celou mezinárodní komunitu, aliance a partnerství, která posilují mezinárodní bezpečnost,” říká šéfka americké diplomacie.

Ministerstvo spravedlnosti v každém případě vyšetřuje podezření, že Julian Assange, zakladatel a šéf WikiLeaks, mohl porušit americké zákony, konkrétně o špionáži.

Protože ale není americký občan a nezdržuje se na území Spojených států, je otázkou, jestli proti němu vůbec mohou fakticky americké úřady nějak zasáhnout.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme