Berlín dnes hostí palestinskou bezpečnostní konferenci

Ministři zahraničí z 23 zemí se dnes budou v německé metropoli radit o bezpečnosti na palestinských územích. Cílem je vyslat pozitivní signál k vytvoření fungujícího palestinského státu. Středem pozornosti bude posílení palestinské policie a vytvoření nezávislé justice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier | Foto: en.wikipedia.org

"Zajištění bezpečnosti na palestinských územích je taky příspěvkem k bezpečnosti státu Izrael," řekl v předvečer konference její hostitel, šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier. Podle něj je oběma znesvářeným stranám třeba ukázat, že se "vyplatí nejen samotný mír, ale i dlouhá cesta k němu."

Steinmeier ovšem připustil, že k naivnímu optimismu není důvod. "Na to v posledních letech ztroskotalo příliš mnoho pokusů o řešení krize," dodal německý ministr zahraničí. Ten ale v událostech posledních týdnů, jakými bylo například uzavření příměří mezi Izraelem a Hamásem v pásmu Gazy, vidí "pozitivní dynamiku."

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme