Britská policie zkoumá auto spojené s atentátem v Manchesteru. Chce vědět, kde byla bomba vyrobena

Policie v Manchesteru zkoumá automobil, který by mohl mít významnou spojitost s teroristickým útokem. Před dvěma týdny po koncertě zpěvačky Ariany Grande při něm zemřelo 22 lidí, včetně dětí. O policejním zásahu informovala televize BBC.

Manchester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní automobil britské policie. Ta teď zkoumá auto údajně spojené s manchesterským útokem. | Zdroj: Reuters

Bílý Nissan Micra byl zaparkovaný v podzemních garážích. Policie se nejdříve domnívala, že by v něm mohly být výbušniny, proto okolí místa uzavřela a povolala pyrotechniky.

Vyšetřovatelé teď zjišťují, kde se vůz před útokem pohyboval. Snaží se především zjistit, kde byla sestrojena bomba, která zabila 22 lidí. Policie stále soudí, že výbušné zařízení nemohl atentátník sestavit bez cizí pomoci.

BBC přišla s informací, že útočník Abedi letos v březnu několikrát navštívil ve vězení muže, který byl odsouzený za to, že se snažil několika lidem pomoci odejít bojovat do Sýrie. 

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme