Americký turista se přes zákaz vydal na indický ostrov. Domorodci ho pravděpodobně zastřelili šípy

Příslušníci indického kmene Sentinelců pravděpodobně zabili Američana, který se rozhodl navštívit jejich odlehlý ostrov v souostroví Andamany a Nikobary. Kmen se izoluje od okolního světa a brání se veškerým stykům s cizinci. Ti, kteří se přiblíží, bývají terčem útoků domorodého obyvatelstva, informovala agentura AP.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indický kmen Sentinelců zabil amerického turistu. | Zdroj: Profimedia

Sedmadvacetiletý Američan John Allen Chau údajně velmi toužil setkat se se Sentinelci. Minulý týden se proto na jejich ostrov vydal na výlet. Nejprve si najal rybářský člun, nedaleko ostrova Severní Sentinel pak přesedl na kánoi, na které 16. listopadu sám doplul k pobřeží.

Indická policie vyšetřuje hromadné znásilnění čtyřleté dívky v nemocnici, ošetřovatele již zadržela

Číst článek

Indická policie uvedla, že úřady zadržely sedm rybářů, kteří Američana v pátek nelegálně dopravili do blízkosti ostrova. Indická vláda označuje ostrov Severní Sentinel za chráněnou oblast a přístup tam zakazuje.

Rybáři policii řekli, že viděli, jak se na Američana na ostrově snesla sprška šípů vystřelených z luků. „Byl napaden šípy, ale pokračoval v chůzi. Sentinelci pak Američanovi uvázali kolem krku lano a vlekli ho po pláži. Rybáři se vyděsili a uprchli. Následujícího rána se ale vrátili a viděli, že tělo Američana leží na mořském pobřeží,“ řekl agentuře AFP nejmenovaný zdroj. Tělo zatím nebylo z místa odvezeno.

Život v době kamenné

Souostroví Andamany a Nikobary se nachází v Bengálském zálivu a tvoří jej řetěz více než 550 odlehlých ostrovů. Sentinelci žijí na malém zalesněném ostrově Severní Sentinel a jsou i pro odborníky velkou neznámou, protože tento kmen se cizinců důsledně straní. Přesný počet Sentinelců není znám. Odhady se pohybují od méně než 40 až k pěti stovkám.

Poslední z kmene. Přes 20 let s nikým nemluvil, kácí stromy a loví zvěř lukem a šípy

Číst článek

Členové tohoto kmene jsou jedni z posledních lidí na světě nedotčených moderní civilizací. Nadále praktikují život jako v době kamenné a živí se jako lovci a sběrači. Vůči všem cizincům jsou agresivní. Pokud se k jejich ostrovu přiblíží nějací vetřelci, střílí prý po nich často z luků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme