Do obětí střílel opakovaně, aby se ujistil, říká přeživší masakru v Orlandu

Několik pacientů zůstává v kritickém stavu po nedělním útoku v americkém Orlandu. Zdravotníci poprvé popsali dramatickou situaci, za které se snažili zachránit životy obětí nejhorší střelby v moderních dějinách Spojených států. O útoku také veřejně promluvilo několik přeživších.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference s lékaři a přeživším útoku Angelem Colonem | Zdroj: Reuters

Heroické nasazení a téměř válečné podmínky provázely podle lékařů v Orlandu úsilí o záchranu životů obětí střelby v nočním klubu.

Jak potvrdil jeden z traumatologů Joseph Ibrahim, povaha střelných zranění svědčí o tom, že útočník použil obě zbraně - pistoli i automatickou pušku.

Mezi zachráněnými je i Angel Colon, který v nemocnici skončil s trojnásobným střelným zraněním a zlomeninou. Za jeden z nejhorších momentů označil chvíli, kdy útočník do obětí znovu střílel, aby se ujistil, že zemřely.

Mnoho životů se podle lékařů podařilo zachránit i díky tomu, že klub je od nemocnice vzdálený jen několik bloků.

FBI mezitím potvrdila, že vyšetřuje podezření, že 29letý útočník byl sám gay a skrýval svoji homosexuální orientaci. Přímé napojení na hnutí Islámský stát FBI zatím nenašla.

Přeživší útoku Angel Colon s rodinou a přihlížejícími na tiskové konferenci v Orlandu | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme