George Bush v roli prezidenta poprvé ve Francii
Americký prezident pokračuje ve své evropské cestě návštěvou Francie, kam odletěl z Petrohradu po svých rozhovorech s ruským kolegou Putinem. Jeho přílet do Pařížě provázela silná bezpečnostní opatření. Stejně jako v Německu a Rusku i ve Francii vypukly demonstrace proti jeho politice. V Caen v Normandii se zatím sešlo na 600 lidí, několik tisíc lidí už demonstrovalo i v Paříži.
Oba politici se shodli na potřebě dalšího boje proti terorismu. Bush varoval, že po útocích na New York a Washington z loňského 11. září trvá nebezpečí dalších atentátů. Chtěli by udeřit znovu; jsou to chladnokrevní zabijáci, prohlásil americký prezident o teroristech.
Prezidenti také apelovali na Indii a Pákistán, aby usilovaly o vyřešení vzájemného konfliktu u jednacího stolu. Bush a Chirac hovořili po své schůzce o atmosféře přátelství a porozumění; sporné body naznačil francouzský prezident, když se zmínil o amerických clech na dovoz oceli či o amerických přístupech k ochraně životního prostředí.
Demonstranté v hlavním městě chystali hlavní protesty na čas jednání hlav obou zemí v Elysejském paláci. Jejich síla však, stejně jako v Rusku, nedosahovala intenzity protestů v Německu. Po něm má následovala slavnostní večeře a v pondělí si host George Bush i hostitel Jacques Chirak připomenou v Normandii památku amerických vojáků, padlých v roce 1944 při vylodění vojsk Spojenců.
Vrcholem Buschovy návštěvy Ruska byl podpis smlouvy o snížení stavu strategických jaderných zbraní a prohlášení o "nových strategických vztazích". Moskevská smlouva předpokládá snížení jaderných arzenálů obou zemí během deseti let na 1700 až 2200 bojových hlavic z nynějších 6000 až 7000.