Honduraská miss a její sestra byly zavražděny, policie je objevila pohřbené

V Hondurasu po necelém týdnu hledání našli tamní královnu krásy Mariu Jose Alvaradovou. Mrtvé tělo 19leté Miss Honduras World objevili policisté pod zemí, kde byla pohřbená spolu se svou sestrou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Honduraská miss Maria Jose Alvaradová

Honduraská miss Maria Jose Alvaradová | Zdroj: ČTK

Maria Jose Alvaradová zmizela 13. listopadu, když spolu se svou sestrou Sofií odjížděla z oslavy narozenin v regionu Santa Barbara, asi 180 kilometrů od honduraské metropole Tegucigalpy.

Když je tehdy svědci naposledy viděli, sestry údajně nastupovaly do neznámého auta.

Policie prý už zadržela dva muže podezřelé z vraždy. Podle kriminalistů je jedním z podezřelých přítel sestry zavražděné miss, Plutarco Ruiz.

Devatenáctiletá studentka Maria Jose Alvaradová v dubnu vyhrála honduraskou soutěž krásy a chystala se na cestu do Londýna, kde měla 14. prosince za Honduras bojovat o titul nejkrásnější dívky světa. Připravovala se ale také na dráhu kariérní diplomatky.

Jemu a jeho údajnému komplicovi policisté při zatčení zabavili dvě pistole.

Jak médiím řekl honduraský ministr vnitra Arturo Corrales, policie prý má jak vražednou zbraň, tak i auto, ve kterém pachatelé převezli těla obou dívek z místa činu na místo, kde je nakonec pohřbili.

Honduras je země s vůbec největším počtem vražd na obyvatele. Na sto tisíc lidí v této středoamerické zemi připadá více než 90 zavražděných.

Další země v pořadí tohoto žebříčku - Venezuela, Belize a Salvador - mají tuto míru asi poloviční. Na sto tisíc Čechů připadá 1,67 setin vraždy, což je více než 50krát méně než v Hondurasu.

Tamní situace se navíc v posledních letech zhoršuje, protože v zemi rozšiřují svůj vliv drogové kartely z nedalekého Mexika.

Simona Bartošová, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme