Indické námořnictvo obsadilo nákladní loď unesenou piráty u Somálska. Posádce se nic nestalo

Zásahové jednotky indického námořnictva v pátek obsadily unesenou nákladní loď, na kterou ve čtvrtek u pobřeží Somálska zaútočili piráti. Informovala o tom agentura Reuters. Posádku lodi plující pod vlajkou Libérie tvoří 15 Indů, nikomu z nich se nic nestalo.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákladní loď

Pirátské útoky v Adenském zálivu byly pro mezinárodní lodní dopravu hrozbou zejména v letech 2008 až 2018 (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

K unesené nákladní lodi MV Lila Norfolk zamířila indická válečná loď poté, co její posádka vyslala ve čtvrtek nouzový signál. Její členové se uchýlili do zabezpečené místnosti. Podle britské vojenské služby Maritime Trade Operations (UKMTO) na palubu proniklo pět až šest ozbrojenců.

Pirátských útoků v Adenském zálivu po dlouhém období klidu v uplynulém měsíci přibylo, podle odborníků to souvisí s tím, že mezinárodní námořní síly v regionu pod vedením Spojených států nyní upírají svou pozornost na oblast Rudého moře, kde začali na lodě útočit jemenští povstalci.

Kvůli ochraně lodní dopravy v Rudém moři zahájily USA před dvěma týdny mezinárodní bezpečnostní operaci nazvanou Operation Prosperity Guardian, k níž se připojilo přes dvacet zemí.

Pirátské útoky v Adenském zálivu byly pro mezinárodní lodní dopravu hrozbou zejména v letech 2008 až 2018.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme