Izrael podle Sýrie vyřadil z provozu civilní letiště u Aleppa. K útoku došlo brzy ráno

Izraelská armáda zřejmě vyřadila z provozu letiště v syrském Aleppu. Syrská státní agentura SANA uvedla, že letecký úder nastal brzy ráno a způsobil materiální škody. Izrael obvinění z náletu nekomentoval. V posledních letech ale podnikl stovky takových operací. Izraelská armáda připouští, že míří na íránské vojenské aktivity na syrském území.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská stíhačka F-15

Izraelská stíhačka F-15 | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Před útokem na civilní letiště v Aleppu zaútočily izraelské stíhačky v lednu také na damašské letiště. Nyní se situace opakovala. Izrael se k útoku nevyjádřil.

Izrael útočil u syrského Damašku. Zemřelo pět vojáků, uvádí Sýrie. Cílem mělo být letiště

Číst článek

Podle izraelských médií jsou důvodem dodávky zbraní, ke kterým Írán stále častěji používá civilní letadla. Menší, ale sofistikované zbraně pak míří k proíránským milicím v Sýrii i Libanonu.

Izrael považuje přítomnost těchto skupin nedaleko svých hranic a jejich vyzbrojování za přímé ohrožení vlastní bezpečnosti.

Při únorovém izraelském útoku na setkání íránských a syrských velitelů v Damašku zemřelo pět lidí.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme