‚Přistěhovalci jsou nesmírným přínosem.‘ Kanada jich chce do roku 2021 přijmout více než milion

Kanada chce v příštích třech letech přilákat víc než milion nových přistěhovalců. Podle stanice CNN to odsouhlasil tamní parlament. Ročně má Kanada udělit nejméně 350 tisíc povolení k trvalému pobytu, to odpovídá jednomu procentu z celkového počtu stávajících obyvatel.

Ottawa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ministra pro migraci Ahmeda Hussena jsou přistěhovalci pro Kanadu nesmírným přínosem | Zdroj: Wikimedia Commons

Podle ministra pro imigraci Ahmeda Hussena přistěhovalectví Kanadu historicky obohatilo a posílilo. Podle politika původem ze Somálska mají nově příchozí vyvážit nízkou porodnost a zvýšit počet ekonomicky aktivních obyvatel.

‚Kdo přijde do této země, musí zpívat naši hymnu.‘ Brazílie odstupuje od migračního paktu OSN

Číst článek

„Z velké části díky nově příchozím, které jsme v průběhu naší historie přivítali, se Kanada k užitku nás všech rozvinula v silnou a živou zemi,“ uvedl Hussen. „Přistěhovalci a jejich potomci jsou pro Kanadu nesmírným přínosem a budoucí úspěch závisí na tom, že budou přivítáni a dobře integrováni,“ dodal.

Přistěhovalcem je i sám Hussen, který se do Kanady uchýlil před válkou ve své vlasti - v Somálsku, když mu bylo 16 let. Podle statistik je nyní každý pátý Kanaďan přistěhovalec, uvedla televize ABC News. Pro srovnání, v USA se podle údajů ze sčítání obyvatel narodil v zahraničí zhruba každý sedmý Američan.

nol, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme