‚Přistěhovalci jsou nesmírným přínosem.‘ Kanada jich chce do roku 2021 přijmout více než milion

Kanada chce v příštích třech letech přilákat víc než milion nových přistěhovalců. Podle stanice CNN to odsouhlasil tamní parlament. Ročně má Kanada udělit nejméně 350 tisíc povolení k trvalému pobytu, to odpovídá jednomu procentu z celkového počtu stávajících obyvatel.

Ottawa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ministra pro migraci Ahmeda Hussena jsou přistěhovalci pro Kanadu nesmírným přínosem | Zdroj: Wikimedia Commons

Podle ministra pro imigraci Ahmeda Hussena přistěhovalectví Kanadu historicky obohatilo a posílilo. Podle politika původem ze Somálska mají nově příchozí vyvážit nízkou porodnost a zvýšit počet ekonomicky aktivních obyvatel.

‚Kdo přijde do této země, musí zpívat naši hymnu.‘ Brazílie odstupuje od migračního paktu OSN

Číst článek

„Z velké části díky nově příchozím, které jsme v průběhu naší historie přivítali, se Kanada k užitku nás všech rozvinula v silnou a živou zemi,“ uvedl Hussen. „Přistěhovalci a jejich potomci jsou pro Kanadu nesmírným přínosem a budoucí úspěch závisí na tom, že budou přivítáni a dobře integrováni,“ dodal.

Přistěhovalcem je i sám Hussen, který se do Kanady uchýlil před válkou ve své vlasti - v Somálsku, když mu bylo 16 let. Podle statistik je nyní každý pátý Kanaďan přistěhovalec, uvedla televize ABC News. Pro srovnání, v USA se podle údajů ze sčítání obyvatel narodil v zahraničí zhruba každý sedmý Američan.

nol, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme