Odlehčená strana stávky za klima. Ve Finsku protestoval Santa Claus, na Kypru dinosaurus

Stovky tisíc lidí po celém světě v pátek politikům svým protestem v ulicích měst ukázaly, že považují osud planety Země za vážnou věc, řadě z nich to ale nezabránilo, aby za zlepšení boje proti klimatickým změnám bojovali s humorem. Vtipné hlášky se objevovaly nejčastěji na různých transparentech, někteří demonstranti ale přišli na protest i v zajímavých kostýmech, informovala agentura Reuters.

Londýn/Berlín/New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Finsku například politiky ke zlepšení boje proti klimatickým změnám vyzýval muž v kostýmu Santy Clause s transparentem: „Můj dům hoří, moji sobi neumějí plavat.“ Severoanglickým Manchesterem se zase v poměrně teplém počasí procházel člověk v kostýmu ledního medvěda.

Celosvětová stávka za klima. Do protestu za ochranu životního prostředí se zapojilo přes 150 zemí

Číst článek

Na Kypru se jeden z protestujících snažil pozornost přilákat svým převlekem za tyranosaura. „Teď, když mám vaši pozornost, pojďme se bavit o klimatu!!!“ stálo na jeho transparentu.

„Jsem si jistý, že dinosauři si taky mysleli, že mají dost času,“ napsal na transparent jeden z demonstrantů v Berlíně. Protestující v Dillí se pozornost ke svému závažnému sdělení pokusil upoutat tím, že nad něj velkými písmeny napsal slovo „sex“.

Pozornost fotoreportérů světových agentur upoutala v Londýně dívka, která přišla protestovat s miniaturním transparentem ne větším než dlaň ruky, na kterém byl nápis: „Zachraňte stromy" a z druhé strany „Používejte méně papíru“. „Jednejte teď, nebo plavte později,“ hlásil další z řady nápisů, které na kartonech nad hlavou nesli lidé v londýnském průvodu.

Typicky britský byl i další z transparentů, na který jeho autor za požadavek, aby politici zachránili planetu, doplnil „pěkně prosím“.

„Jsem za školou (tak doufám, že to bude stát za to),“ napsala si na transparent jedna z demonstrantek v Bangkoku, která kvůli dnešnímu protestu nepřišla na vyučování.

Ve Vídni jedna z dívek v protestním pochodu pozměnila populární heslo hippies z 60. let minulého století a na transparent si napsala „Make love - not CO2“. Milovníci zlatavého moku se v Austrálii snažili politiky ke zvýšení úsilí v boji proti klimatickým změnám vyzvat transparentem, který je upozorňoval, že „na mrtvé planetě nebude žádné pivo“. Další nápis obyvatele planety vyzýval, aby se „naučili změnit, nebo se naučili plavat“.

Své obavy v pátek vyjádřili na transparentu také mniši z jednoho z nepálských klášterů: „Na mrtvé planetě nebude možné meditovat.“

„Člověk ví, že je na čase něco změnit, když se lídři chovají jako děti a děti jako lídři,“ napsal na transparent jeden z demonstrantů v britském hlavním městě, a poukázal tak na skutečnost, že dnešních protestů se účastnili především mladí lidé, kterým není lhostejný osud planety.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme