Google a Facebook pustí do svých kanceláří jen očkované zaměstnance. Bojí se varianty delta

Internetoví giganti Google a Facebook ve středu oznámili, že od zaměstnanců budou před návratem do společných kanceláří požadovat očkování proti covidu-19. 130 tisícům zaměstnanců Googlu to e-mailem oznámil šéf firmy Sundar Pichai. V případě Facebooku se povinné očkování zatím bude vztahovat na zaměstnance ve Spojených státech, informovala agentura AP. Oznámení přichází krátce poté, co o podobném kroku rozhodly americké veřejné instituce.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Firmy Google a Facebook | Foto: Johanna Geron | Zdroj: Reuters

Většina zaměstnanců firmy Google by měla opět usednout do společných prostor od poloviny října, ačkoliv původně se počítalo s návratem již na začátku září.

Od vesnic po velká města. Podívejte se, jak se očkuje ve vaší obci

Číst článek

Důvodem k odkladu návratu jsou obavy z nakažlivější varianty delta. Povinné očkování Google podle AFP zavede v USA v „řádu týdnů“, v dalších částech světa pak „v nejbližších měsících“.

Pravidlo se nebude vztahovat na země, kde je vakcín nedostatek, ani na zaměstnance, kterým očkování nedovoluje jejich zdravotní stav.

Facebook zatím počítá s otevřením svých kanceláří s obsazením poloviny jejich kapacity od září, na plno pak od října.

Zaměstnanci sociální sítě, kteří si přejí nadále pracovat z domova, o to mohou požádat, rozhodla firma v červnu.

Federální komise pro rovné příležitosti v zaměstnání loni v prosinci firmám umožnila, aby zabránily ve vstupu do kanceláří těm, kdo se nechtějí nechat očkovat. Výjimkou jsou lidé, kteří se tak rozhodnou z náboženských nebo zdravotních důvodů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme