Během tlačenice před stadionem na Madagaskaru zemřelo 15 lidí. Čekali na koncert ke státnímu svátku

Nejméně 15 lidí přišlo o život a desítky osob utrpěly zranění v tlačenici v hlavním městě Madagaskaru během koncertu, který se konal při příležitosti tamního státního svátku. Informovala o tom ve středu agentura AFP s odvoláním na nemocniční zdroje.

Antananarivo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle prvních svědectví citovaných místními médii se neštěstí odehrálo na sklonku odpoledne před stadionem Mahamasina. (ilustrační foto) | Foto: fanalana_azy | Zdroj: Flickr/Wikimedia | CC BY 2.0

„Evidovali jsme 95 vstupů na pohotovostní službě, z toho je 15 mrtvých,“ řekl AFP ředitel jedné z nemocnic v madagaskarské metropoli Antananarivo.

Podle prvních svědectví citovaných místními médii se neštěstí odehrálo na sklonku odpoledne před stadionem Mahamasina, kde se tlačilo několik tisícovek lidí, kteří se chtěli zúčastnit koncertu po tradiční vojenské přehlídce.

Podle AFP si loni v září tlačenice za podobných okolností u vstupu na stejný stadion vyžádala jednoho mrtvého a na 30 zraněných. Tehdy se hrálo fotbalové utkání mezi Madagaskarem a Senegalem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme