Z mexického detenčního tábora uprchlo na 1300 migrantů, část z nich se dobrovolně vrátila

Z detenčního zařízení na jižní hranici Mexika ve čtvrtek uprchlo více než 1300 migrantů, hlavně Kubánců. Informuje o tom agentura AP, podle níž jde o největší hromadný útěk za poslední léta.

Tapachula (Mexiko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexický policista kontroluje zadržené migranty, kteří uprchli z detenčního zařízení | Zdroj: Reters

Mexický imigrační úřad uvedl, že 700 Kubánců se dobrovolně vrátilo a 600 je stále na útěku. Členové ostrahy v detenčním centru v Tapachule, která leží nedaleko hranice s Guatemalou, nebyli ozbrojeni a před hromadným útěkem migrantů podle médií nevypukly žádné násilnosti.

Nejméně dvě desítky středoamerických migrantů zemřely na cestě za lepším životem

Číst článek

Později do střediska dorazila federální policie s protiúderovými štíty, aby dostala situaci pod kontrolu. Před zařízením se totiž shromáždili Kubánci, jejichž příbuzní jsou v něm zadržováni. Stěžovali si, že detenční centrum je přeplněné, jsou v něm špatné hygienické podmínky i nedostatek jídla a léků.

Mexické úřady o tomto zařízení uvádějí, že má kapacitu 1000 lidí, připomíná AP. Není tak vyloučeno, že byla třeba až dvojnásobně překročena, protože z něj neutekli všichni zadržení migranti.

Ve čtvrtek, ještě než z něj migranti uprchli, ho navštívil nejvýše postavený mexický činitel odpovědný za dodržování lidských práv, aby zkontroloval podmínky, jaké tam panují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme