Mše za tragédii v Kaprunu

Za účasti nejvyšších rakouských politiků a představitelů dalších zemí se dnes v salcburském dómu konala smuteční bohoslužba za 155 obětí sobotního požáru lanové dráhy v lyžařském středisku Kaprun. Kromě pozůstalých a rodinných příslušníků obětí přišli svoji lítost nad katastrofou vyjádřit mimo jiné i rakouský prezident Thomas Klestil, rakouský kancléř Wolfgang Schüssel spolu s dalšími členy kabinetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zúčastnil se i německý kancléř Gerhard Schröder, předseda bavorské vlády Edmund Stoiber a zástupci dalších zemí, ze kterých oběti pocházely. Za Českou republiku se bohoslužby zúčastnil velvyslanec v Rakousku Jiří Gruša.

Životy obětí symbolizovalo v dómu 155 červených růží. Při neštěstí přišlo o život nejvíce Rakušanů - 92. Mezi oběťmi byli dále Němci, občané Velké Británie, Nizozemí, Japonska, Slovinska, USA a také jedna Češka.

Vídeňský kardinál Christoph Schönborn a evangelický biskup Herwig Sturm během bohoslužby vyzvali ke spolupráci lidí a národů. Vyzvali také k projevení účasti se smrtí zejména mladých lidí, kteří přišli u Kaprunu o život, a se smutkem jejich rodinných příslušníků, přátel, obcí a států.

Vzhledem k rozsáhlým účinkům požáru lanové dráhy, která shořela v tunelu při výjezdu na Kitzsteinhorn, určí identifikaci těl salcburský ústav soudního lékařství po vykonání analýzy DNA. Kriminalisté nadále pokračují ve zkoumání příčiny vzniku požáru a jeho rychlého rozšíření. S největší pravděpodobností měla souprava technickou závadu ještě před vjezdem do tunelu. Zatím nebylo vzneseno obvinění vůči konkrétní osobě.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme