Na hranicích další protest proti Temelínu

Rakouští odpůrci jaderné energie protestovali se svými českými kolegy u našich hranic proti Temelínu. Nedaleko přechodu Wullowitz-Dolní Dvořiště připravili poklidné svatodušní setkání pod heslem Za slunnou budoucnost bez atomu. Hranici nezablokovali - akce nesla znaky pouliční slavnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace | Foto: Jan Rosenauer

Na tři stovky odpůrců Temelína z Rakouska i Čech přišly podebatovat a pobyvit se na improvizované slavnosti, kde nechyběla řízná dechovka ani občerstvení. Jak řekla představitelka Hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí Matilde Halle: "Před rokem jsme tu blokovali, nyní slavíme. Skutečnost, že Temelín sice není zastaven, není důvodem k oslavám, ale přesto věříme, že časem dosáhneme svého."

Vedle protitemelínských hesel či podpisové akce za zákaz atomových elektráren v Evropské unii zde aktivisté seznamovali s využitím alternativních zdrojů energie. Organizátoři akce nezapomněli ani na Eda Fagana. Účastníky setkání pozdravil ze zvukového záznamu.

Večer je na programu dražba večeře s americkým právníkem Edwardem Faganem, který rakouské aktivisty v boji proti Temelínu zastupuje. Výtěžek by měl posloužit k financování dalšího protestu.

Markéta Kaclová, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme