Na obalech uzenin se možná bude muset uvádět původ masa

Evropští spotřebitelé by mohli mít víc jasno o původu masa v uzeninách a dalších masných výrobcích. Poslanci Evropského parlamentu dnes možná zadají úkol Evropské komisi, aby připravila nařízení o značení původu zpracovaného masa. To by se pak muselo objevovat nejen na salámech nebo klobásách, ale také třeba na výrobcích s mletým masem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzeniny

Uzeniny | Foto: Ladislav Bába

O návrhu zavést pro označování masa ve zpracovaných potravinách podobná pravidla jako pro čerstvé maso se strhla mezi poslanci Evropského parlamentu bouřlivá diskuse.

Jedni v něm vidí lepší informovanost spotřebitele, jiní další zbytečnou povinnost výrobců.

„Jestliže ten spotřebitel chce informaci, tak má právo a nárok ji dostat,“ říká poslanec za ČSSD Pavel Poc.

„V tuto chvíli to považuji pouze za nové byrokratické opatření, které nepřinese větší kvalitu mně jako spotřebiteli,“ oponuje poslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová.

Podle průzkumu Evropské organizace spotřebitelů považuje informaci o původu masa u zpracovaných potravin za důležitou 90 procent Evropanů.

Pokud europoslanci výzvu Evropské komisi přijmou, bude se jí muset Brusel zabývat.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme