Záchranáři vyprostili poslední čtyři námořníky z lodi převrácené u břehů USA. Všichni jsou v pořádku

Z nákladní lodi, která se v neděli převrátila na bok u východního pobřeží Spojených států, se podařilo vyprostit poslední čtyři námořníky. Řekl to agentuře AP zástupce pobřežní stráže Lloyd Heflin, který byl koordinátorem záchranných prací. Všichni čtyři byli převezeni do nemocnice na vyšetření, ale zdají se být v dobrém zdravotním stavu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní loď Golden Ray plující pod vlajkou Marshallových ostrovů převážela asi 4000 vozidel a do potíží se dostala při plavbě podél pobřeží státu Georgia v noci na neděli. Plavidlo se nejdříve silně naklonilo a pak převrhlo na bok. Ihned po nehodě se podařilo zachránit 20 z 24 členů posádky, další pokusy zhatil požár na palubě.

Američtí záchranáři vyprošťují posádku z nákladní lodi u pobřeží Georgie. Při plavbě se převrátila na bok

Číst článek

Později záchranáři našli i zbývající čtyři členy posádky, tři z nich byli uvězněni v místnosti blízko spojovací hřídele u spodní části zádi. Poslední z členů posádky byl uvězněn za skleněným panelem v technické řídící místnosti. Pro jejich záchranu musela pobřežní stráž vyvrtat do lodi díru.

Pobřežní stráž na twitteru uvedla, že po záchraně námořníků se nyní její činnost zaměří na ochranu životního prostředí, odstranění plavidla a obnovení obchodu. Loď Golden Ray je nadále uvízlá v přepravním kanálu jednoho z nejrušnějších amerických přístavů pro přepravu automobilů.

Jedna loď kvůli tomu nemůže opustit přístav a další čtyři čekají na vstup do přístavu, uvedla AP.

Příčina nehody se vyšetřuje. Podle internetových stránek sledujících pohyby lodí se Golden Ray převrátila, když míjela jiné plavidlo. V té době byla podle záznamů meteorologické služby obloha jasná a počasí klidné.

Loď patří společnosti Hyundai Glovis. Ta přepravuje vozy pro automobilky Hyundai a Kia, ale i další společnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme