Několik rad pro návštěvníky utkání Česko : Itálie

Zápas o bytí a nebytí na mistrovství světa čeká zítra v Hamburku české fotbalisty. Soupeřem jim bude silná Itálie. Ze všech utkání našeho týmu v základní skupině by se do hansovního města mohlo vydat vůbec nejvíc českých fandů. Několik důležitých rad pro ně teď připomene zpravodaj Českého rozhlasu v Německu Jiří Hošek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci českého týmu | Zdroj: ČTK

Ještě doplňme zvláštní telefonní číslo našeho velvyslanectví v Německu pro Čechy, kteří by se během mistrovství světa dostali do nesnází: 0049 170 247 99 56.

Stejně jako v Gelsenkirchenu a Kolíně nad Rýnem se naši fanoušci mohou s prosbou o pomoc obrátit na české diplomaty. Honorární konzulát najdete v Hamburku na Feldbrunnenstrasse 72. Poznamenejte si i telefon 0049 163 722 6395. Zatím řešila přechodná konzulární pracoviště hlavně krádeže a ztráty dokladů. Nejvážnějším případem byla autonehoda českých fanoušků.

Zvlášť při cestě autem mějte pořádnou časovou rezervu - na hamburských dálnicích nejsou zácpy ničím výjimečným. Nejspíš v blízkosti Hlavního nádraží najdete i tým české fanouškovské ambasády, který Vás může vybavit dobrými tipy a radami. Příjemným zjištěním je, že hansovní město vydalo pro mistrovství světa vlastního průvodce v českém jazyce. Fotbaloví nadšenci bez lístků mohou vzít zavděk oficiálním Fan-Festem - ten hamburský má kapacitu 50.000 míst.

"Obří plátno, na které promítáme zápasy šampionátu, má asi 80 metrů čtverečních - to je pro lepší představu třípokojový byt postavený na výšku. Fandí se na improvizovaných tribunách, lidé se můžou bavit doprovodným programem a v sousedním Fan Parku nechybí ani bohatá kulinářská nabídka," láká do Hamburku šéfka tamního organizačního výboru Ruth Hennová.

Zítra nebude ve městě na Labi žádné velké horko - nejvyšší teplota se vyšplhá na 21 stupňů.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme