Německé úřady zatkly 18letého mladíka podezřelého z plánování útoku na synagogu v Heidelbergu

Německé úřady zatkly 18letého mladíka podezřelého z plánování útoku na synagogu v Heidelbergu. Na útoku, při němž měli být zabíjeni lidé, se údajně Němec tureckého původu domlouval s 24letým mužem, který byl zatčen už na počátku května. Vyplývá to z dnešních informací státních zastupitelství ve Stuttgartu a Karlsruhe a zemského kriminálního úřadu v Bádensku-Württembersku.

Heidelberg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden ze židovských symbolů uvnitř káhirské synagogy

„Jako o zamýšleném cíli hovořili o zabití jednoho nebo více návštěvníků při útoku na synagogu s následnou mučednickou smrtí.“ (ilustrační foto) | Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

Mladý muž z Weinheimu v Bádensku-Württembersku se s druhým mužem podle vyšetřovatelů domlouval na útoku nožem na návštěvníky synagogy. „Jako o zamýšleném cíli hovořili o zabití jednoho nebo více návštěvníků při útoku na synagogu s následnou mučednickou smrtí, kdy se oba chtěli nechat zastřelit zasahujícími silami,“ uvedly úřady.

Policie ve Francii zastřelila muže, který chtěl podpálit synagogu. Na hlídku se pokusil zaútočit nožem

Číst článek

Policie v případu zasahovala už 3. května ve městě Bad Friedrichshall, kdy prohledala byt 24letého muže podezřelého z plánování závažného násilného činu ohrožujícího ústavní pořádek. Muž podle policie během domovní prohlídky vzal několik kuchyňských nožů a pokusil se uprchnout oknem. Policie ho ale zastavila. Místo aby muž nože odložil, cíleně jeden vrhl po policistovi a rozběhl se k němu. Policista po něm vystřelil.

Nyní je první zadržený ve vyšetřovací vazbě mimo jiné s obviněními z pokusu o zabití a závažného případu útoku na pořádkové síly. Při vyhodnocování důkazního materiálu pak vyšla najevo jeho vazba na 18letého mladíka. V dubnu údajně konverzovali o možném útoku nožem na návštěvníky synagogy v Heidelbergu.

Byt 18letého podezřelého byl prohledán 18. května. Byl zadržen a nyní je také ve vazbě. Podle agentury DPA se neobjevily indicie ukazující na bezprostřední ohrožení návštěvníků synagogy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme