Německo i Rakousko čeká kvůli Velikonocům náročný dopravní víkend

S mimořádně silným provozem na dálnicích počítejte o víkendu u našich jižních a západních sousedů. Ve všech rakouských školách a také v Německu mají od soboty až do 2. dubna velikonoční prázdniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Částečně už dnes večer, hlavně ale od sobotního rána budou dálnice v Rakousku přetíženy. Hodně rakouských rodin pojede už na velikonoční prázdniny buď za sněhem na hory, nebo už na jih do Chorvatska.

Dlouhé kolony aut se očekávají hlavně u tunelů, silně přetížená bude hlavně tauernská dálnice A10 a také inntalská dálnice A12.

Podobná situace bude také v Německu, kde také začínají velikonoční prázdniny. Na cesty se mohou vypravit obyvatelé hned 11 ze 16 spolkových zemí. Německý automotoklub proto varuje před možnými kolonami, které hrozí především v odpoledních hodinách a v sobotu dopoledne.

Se zvýšeným provozem musí řidiči počítat na všech hlavních tazích. Automotoklub ADAC už tradičně označuje za nejrizikovější okruhy kolem velkých měst jako Hamburku, Mnichova, Berlína a Kolína a pak všechny trasy mířící k jižnímu pobřeží.

Silný provoz navíc může zkomplikovat počasí. Během víkendu se čekají teploty pod nulou.

Klára Stejskalová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme