Netanjahu se vyjádřil k únosu palestinského inženýra z Evropy do Izraele

Palestinský inženýr unesený z Ukrajiny do Izraele je členem Hamásu a poskytl izraelským vyšetřovatelům cenné informace. Prohlásil to samotný izraelský premiér Netanjahu a prolomil tak dosavadní mlčení nařízené k tomuto případu izraelskými úřady. Palestinec Abú Sísí zmizel v únoru při cestě vlakem z Charkova do Kyjeva. Izrael musel minulý týden přiznat, že inženýra opravdu drží ve své věznici, jak celou dobu tvrdili Palestinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu | Foto: Ronen Zvulun

Únosem a odvlečením palestinského inženýra z Evropy do Izraele se zahraniční média zabývají už druhý měsíc, těm izraelským brání v odhalování nových skutečností cenzura.

Německý Der Spiegel napsal, že Abú Sísí byl unesen, protože má informace o Giladu Šalitovi, tedy izraelském vojákovi drženém už pátý rok v palestinském zajetí. Netanjahu se odmítl k tomuto údaji vyjádřit, tvrdil jen, že Abú Sísí je držen v souladu se zákony.

42letý Abú Sísí byl hlavním technikem jediné elektrárny v palestinské Gaze. Jeho rodina vyvrací, že by se inženýr angažoval v Hamásu nebo že by mohl něco vědět o Šalitovi.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme