Nizozemští muslimové si stěžují na Geerta Wilderse u OSN

Několik nizozemských muslimů si stěžovalo na předáka nacionalistické Strany za svobodu Geerta Wilderse u OSN. Komisi pro lidská práva v Ženevě poslali stížnost, že je nizozemský stát dostatečně nechrání před urážkami a diskriminací. Odvolávají se na mezinárodní smouvy, jejichž dodržování signatářskými zeměmi by měla Komise OSN vymáhat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nizozemský politik Geert Wilders

Nizozemský politik Geert Wilders | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Stížnost poslali tři nejmenovaní Maročané. V jejich dopise Komisi pro lidská práva se píše o systematickém urážení muslimů a jiných imigrantů ze strany lídra nacionalistické Strany za svobodu Geerta Wilderse.

„Cítíme se diskriminováni a ohroženi,“ napsali v dopise. Pokračující nenávistné projevy tohoto politika podle nich otravují společenské klima v Nizozemsku, a to se stává více a více protiislámské a protipřistěhovalecké.

Wilders už čelil podobnému obvinění před soudem, který ho ale s odkazem na svobodu slova osvobodil.

Ani kdyby Komise OSN pro lidská práva dala Maročanům za pravdu, není její stanovisko závazné. Navíc může trvat několik let, než je Komise vydá.

Pavel Novák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme