Obyvatelé Moskvy svázáni bezpečnostními opatřeními

Život téměř všech obyvatel Moskvy v těchto dnech změnila bezpečnostní opatření, pomocí kterých chtějí policisté dopadnout původce sobotního teroristického útoku. Dvě sebevražedné atentátnice odpálily při rockovém koncertě na letišti Tušino nálože umístěné na vlastních tělech a zabily 13 lidí. Lidé policii příliš nedůvěřují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

po výbuchu na moskevském koncertu | Zdroj: ČTK

V Moskvě byl odpojen systém kódování telefonních rozhovorů, a tajné služby tak mohou odposlouchávat libovolné hovory z mobilních telefonů. Ministerstvo vnitra a tajná služba to zdůvodňuje zahájením operace, která má přinést nalezení možných teroristů. Tato praxe byla i v minulosti kritizována demokratickými politiky.

Ministr vnitra Boris Gryzlov ovšem přišel se zprávou, že se bezpečnostním službám podařilo najít nitky, které mohou vést k lidem v pozadí teroristického útoku. Ministerstvo také oznámilo, že připravuje změny v zákonech, které by pomohly zpřísnit formy boje s terorismem. Přitom podle nejnovějšího průzkumu celých 60 procent Rusů nevěří tomu, že je policie schopna zajistit bezpečnost lidí.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme